Дослідження: реклама, яка поважає закони про персональні дані, подобається людям більше

Без категорії Влада

Згідно з інтернет-опитуваннями третина користувачів віддає перевагу рекламі, яка поважає закони про персональні дані. Ця реклама згідно з дослідженнями є найбільш прибутковою та ефективною, чи це є просто збігом або чимось більшим — з’ясуємо в статті.

Головною метою дослідження ставилося питання про те, чи потрібна така реклама, і якщо так, то як поліпшити сучасну рекламну модель. Все почалося з того, що дослідники постали перед питанням, що насправді люди думають з приводу реклами, яка забезпечує безкоштовний доступ до контенту в обмін на збір інформації про користувача. Як виявилося, 80% переконані, що обмін є нерівноцінним. Незважаючи на те, що більшість користувачів, включаючи зумерів і міленіалів, розуміють функцію онлайн-реклами, більшість не відчуває задоволення від її перегляду. Людей дратує тривалий час завантаження реклами та сам факт нав’язливого стеження.

До методик вивчення громадської думки належали з одного боку онлайн-опитування більш ніж тисячі інтернет-користувачів, з іншого боку п’ять досліджень реакції користувачів відомого браузера чисельністю більше десяти тисяч респондентів. Досліджувалась аудиторія  США і Канади.

Як заявив керівник дослідження Себастьян Галич,  «підсумки опитувань демонструють стійкий взаємозв’язок між справедливою рекламною вартістю і турботою про конфіденційність користувачів». Він також додав, що усталене уявлення про те, що користувачі погано розуміють економічні закони за якими існує Інтернет, невірні. Якщо дати людям можливість визначати яким чином будуть використовуватися їхні особисті дані, надати на вибір різні варіанти цієї взаємодії, довіра користувачів посилиться, ставлення до реклами поліпшиться, отже, збільшиться і вартість цієї реклами.

А ось що ще вдалося з’ясувати за підсумками дослідження:

  • Час, який витрачається на завантаження реклами, змушує відчувати психологічний дискомфорт 68% респондентів, а понад 70% відчувають стрес від того, що розуміють, що реклама відстежує їхні інтереси. При цьому користувачі розуміють важливість реклами в економічних процесах Інтернету.
  • Користувачі не виступають масово за повне позбавлення від реклами. Понад 80% виступають за те, щоб мати можливість контролювати рекламу, яку вони бачать. 73% виступають за те, щоб реклама демонструвалася окремо від веб-контенту і в більш зручний для них час.
  • Чем больше пользователи могут контролировать рекламу, тем больше выгода реклама способна принести рекламодателям: 82% заявили о том, что их готовность ознакомиться с рекламой повысилась бы, если бы они могли больше контролировать то, что видят. Пользователи также отмечали, что готовы больше вовлекаться в рекламные воронки, в том числе посещать рекламные сайты и поддерживать бренды, которые уважают их конфиденциальность.
  • Підвищена увага і збільшений час взаємодії з рекламою можливі, якщо створити для користувачів безпечне та конфіденційне середовище. Якщо користувач знає, що він знаходиться в такому середовищі, його увага до реклами помітно підвищується.
  • Реклама, яка поважає конфіденційність користувачів, більш ефективна у порівнянні з рекламою, яка цього не робить. Рекламодавці, чиї креативи використовувалися в дослідженні, відзначили, що ключові показники ефективності реклами зросли. Так, асоціації, які викликає бренд, показали зростання на 18%, бажання дізнатися більше про рекламований товар зросло на 35%, а бажання купити товар зросло на 11%.

Тепер у нас є вагомі докази того, що користувачі краще сприймають рекламу, яка поважає конфіденційність. Це дослідження підтвердило теорію, озвучену раніше маркетологами та представниками рекламних агентств, яка полягає в тому, що турбота про користувача більш вигідна для рекламодавців, ніж її відсутність.